Ako rýchlo zohnať peniaze

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Ako zohnať peniaze

Každého z nás by určite zaujímalo, kde vziať čo najrýchlejšie peniaze, či už na veci potrebné, alebo len tak na vec pre radosť. Každý rok sa ceny zvyšujú, ale platy stagnujú a miera nezamestnanosti je stále vysoká, najmä v niektorých regiónoch SR. Istota ako získať rýchlo peniaze je určite pôžička. Najzdĺhavejších cestou je zarábanie a potom sporenie. Pozrime sa na možnosti, ako sa dostať k peniazom legálnou cestou.

Banková alebo nebanková pôžička

Ak sa ľudia dostanú do dlhodobej alebo krátkodobej finančnej situácie je pre mnohých jediným riešením dostupná pôžička. Na trhu existuje mnoho poskytovateľov, či už bankových či nebankových pôžičiek, ktorí pravidelne prichádzajú s ponukami na pôžičky. Najmenej rizikové pôžičky sú stále tie bankové, ktoré sa riadia prísnymi pravidlami, potrebou väčšieho dokladovania a posudzovania bonity žiadateľa. Ak je bonita horšia, nezostáva než si požičať u nebankového poskytovateľa. Tí na úverovú históriu až tak veľmi nehľadí a niektorí neskúmajú tak detailne ani príjem. Ľahká dostupnosť je však vykúpená vyšším úrokom a poplatkami.

Brigáda

V dnešnej internetovej dobe je šancou k brigáde či privyrobku veľa. Na internete nájdete nespočetné množstvo ponúk na rôzne dlhodobé brigády či príležitostné práce. Možnosť prísť k peniazom môžete ako predavači, strážcovia, distribútori letákov, doplňovaním tovaru, strážením detí, upratovaním administratívnych budov a bytov. Veľa ponúk je vo večerných hodinách, tak môžete stíhať oficiálnu prácu aj brigádu. Odvážnym šťastie praje a tak môžete skúsiť podnikať. Začať môžete pri zamestnaní ako vedľajšiu činnosť, aby vám zostala nejaká istota. Chce to však odvahu a mať dobre spracovaný podnikateľský plán.

Predaj nepotrebných vecí

Ziskom k peniazom môže byť tiež predaj nepotrebných vecí z domácnosti. Určite nájdete niekoľko vecí, ktoré len zaberajú miesto v skriniach a leží tam len tak nevyužité. Dajú sa predať do bazárov, či už kamenných alebo virtuálnych. Predať sa dá elektronika, nábytok, domáce spotrebiče, šperky, oblečenie, knihy, detské či športové potreby.

Ušetrite na výdavkoch

Po pár dňoch po výplate sa peniaze rozkotúľajú veľmi rýchlo. Skúste premýšľať pred každým nákupom, za čo peniaze míňate. Najviac z výplaty ide na zaplatenie nájmu a za jedlo. Ak vám budú peniaze chýbať dlhodobo, popremýšľajte napríklad nad menším bytom a tým pádom aj lacnejším nájmom. Všímajte si akčných letákov, ktoré dnes ponúkajú všetky väčšie i menšie supermarkety. Pred každým nákup si napíšte zoznam a v obchode nekupujte len ten tovar, ktorý naozaj potrebujete.


Pôžičky On-Line