Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Financie - Pôžičky - Úvery

Máte dlhy, čo s nimi?

Patríte medzi ľudí, ktorí majú problém s peniazmi a zadlžili sa? Ste v situácii, keď nemáte na zaplatenie splátok, alebo situácia došla už tak ďaleko, že ste spadli do dlhovej pasce? Poradíme vám, čo v takom prípade môžete urobiť.

Mikroúvery alebo kreditka?

Je lepšia mikropôžička alebo kreditná karta. Obe ponúkajú krátkodobé pôžičky, ale podmienky sú rozdielne. Čo je výhodnejšie? Pre každý prípad sa hodí niečo iné. Buďte chytrí a využívajte možnosti oboch finančných produktov.

RPMN vám povie ako je pôžička výhodná

Dôležitým ukazovateľom, ktorý je potrebné u pôžičky hľadať je RPMN. Jedná sa o skratku pre ročnú percentuálnu mieru nákladov. Prečo je tento ukazovateľ tak zásadný? Je totiž najkomplexnejším parametrom popisujúci výhodnosť pôžičky. Ak chcete porovnať niekoľko ponúk pôžičiek, potom je RPMN to správnou porovnávacou metódou.

Na čo si dať pozor pri požičiavaní?

Na čo si dať pozor pri požičiavaní? Na čo si dať pozor pri požičiavaní peňazí. Rady a tipy pre správnu voľbu pôžičky.

Účelový alebo neúčelový úver?

Slováci sa stále viac zadlžujú a najčastejšie využívajú dva typy úverov: účelový na obstaranie bývania, rekonštrukciu, spotrebného tovaru a automobilu, alebo neúčelový na použitie na čokoľvek. Otázkou zostáva, aký typ úveru je výhodnejšie?

Obľúbené pôžičkové triky podvodníkov

Podvodníci využívajú toho, že po úveroch je veľký dopyt a skúšajú rôzne pôžičkové triky. Než podpíšete akúkoľvek zmluvu o pôžičke, neponáhľajte s tým, aby ste sa nestali ich obeťou. S akými nekalými praktikami sa môžete pri dojednávaní s podvodníkmi stretnúť?

Ako na zdravý rodinný rozpočet

Rodinný rozpočet môže byť zaťažený rôznymi pravidelnými či náhodnými výdavkami. Problém nastáva, keď výdavky prevyšujú príjmy. Koľkokrát potom neostane nič iné, než sa zadlžiť u bankových či súkromných inštitúcií. Každá domácnosť by ale mala mať zdravý rodinný rozpočet, aby ju nezaskočili mimoriadne výdavky a usporila si dostatočnú rezervu. Ako na to?

Ako rýchlo zohnať peniaze

Každého z nás by určite zaujímalo, kde vziať čo najrýchlejšie peniaze, či už na veci potrebné, alebo len tak na vec pre radosť. Istota ako získať rýchlo peniaze je určite pôžička. Najzdĺhavejších cestou je zarábanie a potom sporenie. Pozrime sa na možnosti, ako sa dostať k peniazom legálnou cestou.

Ako si požiadať o vyšší plat?

Máte pocit, že odvádzate prácu na 100%? Je na čase si požiadať o zvýšenie platu. Pre mnohých to môže byť problém, ale chce to len odhodlanie a trochu odvahy. Než si vezmete pôžičku pred výplatou, skúste si požiadať o vyšší plat.

Kedy sa oplatí mať životné poistenie?

Vyznať sa v ponuke poisťovní nie je vôbec jednoduché. Na trhu je veľa ponúk životného poistenia, ktoré vyzerajú neprehľadne a komplikovane. Množia sa ponuky, kedy môžete okrem poistenia tiež sporiť na penziu a peniaze si tak vybrať pri dosiahnutí určitého veku. V akých situáciách je dohodnutie na mieste?


Pôžičky On-Line