Máte dlhy z pôžičiek? Čo s nimi?

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Máte dlhy, čo s nimi?

Patríte medzi ľudí, ktorí majú problém s peniazmi a zadlžili sa? Ste v situácii, keď nemáte na zaplatenie splátok, alebo situácia došla už tak ďaleko, že ste spadli do dlhovej pasce? Poradíme vám, čo v takom prípade môžete urobiť.

Konsolidovať

Ak máte niekoľko malých dlhov u rôznych inštitúcií, ale z výplaty mesačne splácate celkom vysokú čiastku, uvažujte o tzv. konsolidácii. Konsolidácia je vlastne spojenie všetkých vašich pôžičiek do jednej. Budete mať menej starostí so strážením splátok a navyše budete platiť len jeden úrok. Takto sa dajú ušetri celkom slušné peniaze každý mesiac. Konsolidovať môžete prakticky u každej banky, kde vám všetko vysvetlí a pomôžu so všetkými náležitosťami.

Refinancovať

Ako ďalšiu možnosť skúste refinancovať. Refinancovanie znamená prevedenie existujúce pôžičky do novej za lepších podmienok. Banky sa neustále predháňajú a ponúkajú nové výhodnejšie pôžičky.
Dohodnite si schôdzku u finančného poradcu a porovnajte aktuálne modely úverov. Počas roka sa úrokové sadzby menia a tak sa môžete stať, že nová pôžička bude pre vás výhodnejšia, než tá pôvodná.

Oddlžiť

Tou poslednou možnosťou je vyhlásenie osobného bankrotu. Táto voľba je asi tou najťažšou a najzložitejšou, ale ak už nie je iného východiska, nič iné nezostáva. Ak sa pre oddĺženie rozhodnete, je potrebné začať dlhý proces s administratívou, kedy s týmto návrhom musia súhlasiť všetci veritelia a nakoniec ho musí prerokovať a schváliť súd.
S týmto zložitým procesom sa môžete obrátiť na špecializované spoločnosti, ktoré majú skúsenosti. Spýtajte sa vopred, na koľko vás táto pomoc príde. Existujú tiež občianske poradne, kde sú služby zdarma.
Pokiaľ o oddĺženiu uvažujete, berte na vedomie, že zahrnúť hypotéky do insolvencie nemôžete.

Pôžičky On-Line