Banková pôžička

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Bankové pôžičky

Ak uvažujete o tom, že si vezmete pôžičku, mala by prvá voľba padnúť bankovú pôžičku. Existuje pre to hneď někkolik dôvodov. Bankové pôžičky sú výhodnejšie a menej rizikové. Treba však poznamenať, že majú najvyššie nároky na bonitu. Ak pôžičku v banke nedostanete, prichádzajú na rad pôžičky nebankové, kde sú kritériá miernejšie. Počítajte však s tým, že pôžička bude tiež drahšie au poskytovateľov, ktorí požičajú takmer každému budú aj značné poplatky.Čo vyžadujú banky od žiadateľov?

Aby Vám banka pôžičku schválila, budete musieť doložiť niekoľko vecí. Pripravte sa, že banka bude preverovať Váš príjem, ktorý musí byť dostatočný na to, aby ste pôžičku boli schopní splácať s přihládnutím na Vaše súčasné životné náklady a finančnú situáciu. Prijem musíte doložiť potvrdením od zamestnávateľa, daňovým priznaním, v prípade že podnikáte, alebo dôchodkovým výmerom u dôchodcov.


TIP: Výhodná Sberbank pôžička až 25000 € online tu


Ďalšie veci, ktorú banka bude preverovať je Vaša platobná hostorii, teda to, ako ste v minulosti splácali svoje pôžičky. Ak ste nespláca riadne a včas, pôžičku v banke nedostanete. Údaje o histórii splácania sa zapisujú do úverových registrov, kde k nim majú prístup členovia týchto registrov. Ak ste teda mali problém u jednej banky, pravdepodobne Vám nepožičia ani žiadna iná.

Ďalšie kritériá

Všeobecné kritériá pre získanie pôžičky sú potom vek nad 18 rokov, trvalý pobyt a autentifikácia osobnými dokladmi. Celkovo možno konštatovať, že pôžičku v banke majú šancu získať len ľudia s dobrou bonitou a bezproblémovou platobnou históriou.

Prečo je banka tak prísna?

V záujme banky je aby jej klienti riadne a včas splácali svoju pôžičku. To je možné len vtedy, keď je ich finančná situácia v poriadku a nemajú žiadne problémy. Banka teda půjčkuje solídne pôžičky stabilným a bezproblémovým ľuďom. V prípade, že Vám banka nepožičia, existujú aj v radoch nebankových inštitúcií veľkí a solídne poskytovatelia, ktoré môžu ponúknu porovnateľnom podmienky ako banka. Existujú tiež spoločnosti, ktorí majú podmienky miernejší, ale pôžička je potom drahšia.

Výhody pôžičky

  • Výhodný úrok
  • Záruka solídneho prístupu
  • Široká siet pobočiek
  • Profesionálny prístup
Pôžičky On-Line