Pôžičky pre dôchodcov

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Pôžička pre dôchodcov je dostupná

Stále viac dôchodcov sa sťažuje na nízky dôchodok, ktorý nepokryje všetky nevyhnutné výdavky alebo im nedovoľuje, aby si dopriali niečo naviac. Ak si počas pracovného života nenašetřili nejaké úspory, môžu si nechať len zdať o dovolenke pri mori alebo finančnej podpory svojich potomkov. Vylepšiť svoj príjem si môžu pôžičkami pre dôchodcov a požiadať o peniaze banku alebo nebankový spoločnosť.Pôžička pre všetkých dôchodcov

Pôžička pre dôchodcov je pomerne rozšíreným druhom úveru, ktorá stanovuje hornú vekovú hranicu žiadateľov. Požičať si môžu bez problémov ľudia do 70 rokov a pri niektorých nebankových spoločností až do 80 rokov. Názov pôžičky v niekom môže vyvolať mylný dojem, že je určená iba pre dôchodcov, avšak dohodnúť si ju môžu aj ľudia s invalidným alebo vdovský dôchodok.

Bankové pôžičky sú najvýhodnejšie

Vaše kroky zrejme povedú ako prvý do banky. Tu na Vás čakajú úvery s výhodnou úrokovou sadzbou a nízkymi alebo nulovými poplatkami. Výška úveru môže dosahovať vcelku sympatické sumy s možnosťou rozloženia splátok na dlhšie časové obdobie. K žiadosti o pôžičku predkladáte občiansky preukaz a potvrdenie o dôchodku.

Nebankové pôžičky s najmiernejšie podmienkami

Ak sa stane, že Vám banka žiadosť zamietne, obráťte sa na nebankovú spoločnosť. Šance na schválenie je oveľa vyššia ako u banky, pretože sa u súkromného poskytovateľa nepreukazuje príjem - zvlášť u nízkych súm. Pre dosiahnutie vyšších čiastok musíte mať čistý register dlžníkov alebo poskytnúť do zástavy nehnuteľnosť.

Čo mať na pamäti?

Pri výbere spoločnosti s ponukou pôžičiek pre dôchodcov buďte obozretní a vyhľadajte si o nej informácie na internete. Radšej nereagujte na pochybné inzeráty vylepené vonku alebo v inzertných novinách, zvlášť keď uvedú telefónne číslo začínajúce na 9 (tieto čísla sú spoplatnená). Dobre si premyslite, či pôžičku skutočne potrebujete a či ju budete schopní splatiť iz malého dôchodku

.
Pôžičky On-Line