Zodpovedné požičiavanie

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Zodpovedné požičiavanie peňazí

Situácia bez peňazí je situácia, v ktorej sa môže pomerne ľahko ocitnúť každý. Prvým rýchlym riešením je pôžička. Než k tomuto pristúpite, zodpovedne si odpovedzte, či je pôžička pre vás naozaj tým správnym riešením.
Hojne sa pôžičky využívajú k nákupom spotrebného tovaru, ktorý nie je vždy nutné vlastniť. Veľakrát v zápätí po zakúpení vytúžené veci zistíte, že ju vlastne vôbec nepotrebujete. Čo je však horšie, pôžičku splácať musíte. Obdobne to platí pre požičiavanie si na dovolenku, alebo na darčeky.

Kedy je pôžička dobrým riešením?

Situácia, kedy môže byť pôžička prospešná sú tie, kedy vám pôžička niečo ušetrí, alebo dokonca niečo zarobí. Npříklad keď sa naskytne výhodná situácia niečo kúpiť a vy nemáte dostatok vlastných peňazí, je pôžička rozumná.
V prípade, že ste bez práce a viete že do zamestnania čoskoro nastúpite, môže byť malá pôžička dobrým riešením na preklenutie tejto situácie. Je však nutné byť veľmi obozretný a zodpovedný, pretože v prípade, že by ste prácu nezískali, budete mať problém so splácaním a môžete sa dostať do problémov.


Dobrá je tiež pôžička na zaplatenie rekvalifikácie, alebo štúdium. Investície do sebavzdelávanie sa vždy mnohonásobne vyplatí.


Pôžičky On-Line