Pôžička od súkromnej osoby

Malá pôžičkaVeľká  pôžičkacetelem pôžičkaSilverside


Pôžičky od súkromnej osoby

Súkromné osoby hrajú medzi poskytovateľmi nebankových pôžičiek veľkú úlohu. Títo investori predstavujú zaujímavé riešenie vtedy, keď ste nenašli pôžičku podľa svojich požiadaviek alebo ste sa stretli s odmietnutím ako v bankách, tak nebankových spoločností. S investorom sa môžete dohodnúť na podmienkach a diskutovať o výške úrokovej sadzby a výšku mesačných splátok, aby na tom vyťažili obe strany.Pôžička na zmenku od súkromnej osoby

Na pôžičku dosahuje takmer každý bez ohľadu na to, aký má príjem a či má záznam v registri dlžníkov. Odpadá nudné a zdĺhavé papierovanie a ani u vyšších čiastok súkromnej osoby nevyžadujú zástavu nehnuteľnosti. Stačí im podpis zmenky, ktorým sa zaväzujete k tomu, že investorovi splatíte pôžičku do stanoveného obdobia.

Pôžička cez internet pre každého

Pôžičky od súkromných osôb zažívajú v SR rozkvet a rozširuje sa ich ponuka a rastie po nich dopyt. Týmito pôžičkami si môžu prilepšiť k rodinnému rozpočtu ženy na materskej dovolenke, dôchodcovia, podnikatelia s nepravidelnými príjmami a ďalší ľudia vo finančnej núdzi. Najčastejšie investora skontaktujete cez online formulár, na základe ktorého sa Vám ozve a dohodne s Vami podrobnosti úvery vrátane odovzdanie peňazí.

Oplatí sa obozretnosť

Než ale zareagujete na ponuku, o investorovi si zistite čo najviac informácií a zohľadnite referenciám. Požadujte dostatok času na prečítanie zmluvy a sporné body si nechajte vysvetliť alebo je ukážte finančnému poradcovi. Informujte sa o sankciách za oneskorené splátky a výšku mesačnej úrokovej sadzby. Dajte na svoj inštinkt a všímajte si, ako na Vás investor pôsobí počas celého rokovania.

Skúste tiež aukčný portály

Nereagujte na pochybné inzeráty v novinách alebo na internete a radšej využite ponuku pôžičiek od súkromných osôb na aukčných portáloch s tzv. P2P pôžičkami, ktorých činnosťou je spolupráca so žiadateľmi a investormi a administrácia pôžičiek až do ich úplného splatenia.

Pôžičky On-Line